Áruvédelem
Általában kétféle áruvédelem létezik:
- Az áru polcán található vezetékes megoldás, más néven "free touch" olyan elektronikus termékere, melyeket a vevők kipróbálhatnak.
- A vevő vásárlása után, a pénztárat elhagyva áruvédelmi kapu érzékeli a nem hatástalanított etikettel rendelkező árukat.
Az áruvédelmi kapuk típusai:1) Rádófrekvenciás (RF) rendszerek, melyek 2-10 MHz-en működnek. Viszonylag olcsó rendszer, de érzékeny az elektromos zajokra. A címke fém tárgyakra, vagy fém fólira nem ragasztható.
2) Akuszto magnetikus (AM) rendszerek, melyek 58 khz-en működnek. Eggyel drágább kategória, de megbízhatóbb, fém tárgyakon is hatásos.
3) Elektromágneses (EM) rendszereknél a címke újra aktiválható. A három közül a legbiztosabb és üzemeltetése sem drága.
Mindhárom rendszerehez kapható puha, azaz papírcímke, mely a pénztári hatástalanítás után az árun marad, tehát csak egyszer használható és van kemény címke is, amely nagyon sokszor használható és egy külön eszközzel kell az áruról leszedni.
A fenti három rendszer egyszerű áruvédelemre alkalmazható, ami azt jelenti, hogy nem azonosítható a kapuk között átvitt áru, tárgy, eszköz.
Amennyiben erre is szükség van, akkor az RFID a megoldás.
A rendszer nagyon hasonlít az EM-hez, de abban sokkal több, hogy a cimkéje vagy a szokásos néven "tag", egyedi azonosítót, adatokat is tartalmaz. Alig látható, ilyen van pl. a kutyák fülébe beültetve, vagy a sífelvonónál kapott karóra ezen az elven működik. Könyvtárakban kiválóan használható, hiszen rögtön számítógépbe kerül a könyv címe, a kölcsönzés időpontja, lejárata, stb.
Raktárakban is nagy haszonnal alkalmazható, hiszen az olvasót a polc felé tartva rögtön megjelennek az ott található tételek mindenféle szállítási adattal együtt.
Cégünk mind a négy rendszert telepíti, ezzel egyedüliek vagyunk a piacon. Mi azt adjuk el a vevőnek, ami tényleg haszonnal fog működni az üzletében, nem vagyunk kötve egyetlen gyártóhoz sem. A működtetés során a cimkéket is folyamatosan biztosítjuk.