Jelátvitel
Rádiós átvitel többféle lehet. A legegyszerűbbek gyakorlatilag egy rövidebb-hosszabb (0-200 m) kábelt helyettesítenek.
Analóg jelátvitelre a 2,4 Ghz szabad sáv áll rendelkezésre kis távolságra. Városi térfigyelő rendszereknél inkább az 5,8 Ghz használatos. Az átvitel csak egy irányú, a kamerától a rögzítőig.
IP (digitális) kamerák rádiós jelátvitele gyakorlatilag számítógép LAN hálózat rádiós átvitelét jelenti, amely kétirányú kommunikációt jelent. A szabad frekvencia ugyanaz, mint az analóg rendszerben.
Rádiós átviteli eszközök több kilométeres távoságra már Gbps sebességgel is kaphatók.
Videojel átvitel optikai kábelen a legjobb, leginkább zavarvédett, legnagyobb sávszélességet biztosító átviteli forma, amely a biztonságtechnikában további előnyt garantál a felhasználók számára: az optikai szálon folyó kommunikáció a kábelen nem hallgatható le. Optikai ott különösen előnyös, ahol ha nagy elektromágneses hatások érhetik a vezetékeket, vagy nagy távolságokat kell áthidalni pl. városi térfigyelő kamerák. A kábelfektetés azonban sokkal költségesebb, mint egy rádiós átvitel. Üvegszál - koax - UTP összehasonlító táblázat
Hagyományos kábelek
Manapság már szinte csak csavart érpárral készülnek kábelezések, főleg adott távolság felett és IP kamera esetén.
Koaxiális kábelezéssel pár 100 m-ig továbbíthatjuk az analóg kamerák képét egyéb eszközök beépítése nélkül. Az átviteli távolság növelése céljából alkalmazzák a csavart érpáras átvitelt. Passzív átalakítókkal jellemzően 200-300 m-re vihetjük el a videójeleket, passzív-aktív eszközökkel 1000 m, míg aktív-aktív eszközökkel 1500-2000 m távolság hidalható át.
A csavart érpáras kábel a szimmetrikus átvitelnek köszönhetően zavarérzéketlenebb a koaxiális kábelezéshez képest.
UTP kábel alkalmazása esetén egyetlen kábel 4 videójel átvitelére alkalmas.
Az átviteli útvonal további zavarvédettsége elősegíthető árnyékolt kábelek (FTP, STP) használatával. Üvegszál - koax - UTP összehasonlító táblázat